Abur Cuburların Zararları

Gofretler, çikolatlar, jelibonlar ve daha fazlası… Hepsi çocuklarımızın vazgeçilmezleri arasında. Peki bu abur cuburların zararları nelerdir? Siz ve sağlığınız için açıkladık!

1. Abur Cuburların Çocuklarımız İçin Zararları

Dünya sağlık örgütünün 21. yüzyılın salgını olarak nitelendirdiği obezite, sıkça çocuklarda görülmeye devam ediyor. Şekerlemeler ve fast food da obezite riskini oldukça arttırıyor. Aynı zamanda bu yiyecekler sebebiyle diyabet, tansiyon ve kalp riski de oldukça artmakra.

2. Abur Cuburların Beynimiz Üzerindeki Zararları

Yeni Güney Galler Üniversitesinde yürütülen çalışmada, fareler üzerinde yapılan deneyde anlaşıldı ki abur cubur tüketimi beyindeki hafıza kısmına oldukça zarar vermekte !

3. Abur Cuburlar Bizi Depresyona mı Sokuyor ?

Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki abur cubur ve fast food tüketimi depresyon riskini arttırıyor ! Özellikle depresyonda iken abur cubur tüketimi de artıyor ve ortaya kısır bir döngü çıkıyor. Yani önce depresyondayız diye abur cubur tüketiyoruz ardından ise abur cubur tükettiğimiz için depresyona giriyoruz .

4. Son Olarak

“Yediğiniz yemekler en güvenli ve en güçlü ilaçlar olabileceği gibi sizi en yavaş şekilde öldüren zehirler de olabilirler.” – Ann Wigmore

Bu yüzden siz ve aileniz için yediklerinize ve yeme miktarınıza dikkat etmeyi unutmayın ! Düzenli bir şekilde spor yapmaya ve hareketsiz kalmamaya da dikkat edin. Unutmayın bedeniniz sizin en önemli hazninenizdir. Siz ve ailenizin hazinelerini korumaya dikkat edin . Diğer sağlık konulu içeriklerimizi de okuyarak sağlığınız için farklı fikirler edinebilirsiniz.

Anne ve Çocuk, Sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir