Evcil Hayvanı Olanlar İçin Bakım Önerileri

Küçük dostlarımızı seviyoruz, onlar da bizleri seviyor ! Beraber yaşarken bizler gibi onlar da ortalığı dağıtabiliyor veya kirletebiliyor. Peki evcil hayvanı olan bizler bakım yaparken nasıl bir yol izleyebiliriz ? Onların sağlığı için yaşam alanlarını nasıl temizleyebiliriz? Gelin bakalım!

1. Her Yerde Sevimli Dostumun Tüyü Var Diyorsanız Evcil Hayvanların Tüyleri İçin Ne Yapılabilir ?

Öncelikle fazla tüy oluşmaması için tüylü dostunuzun kürkünü düzenli olarak taramanızı öneririz. Bu sayede daha az tüy dökülecektir ve dostunuzun kan dolaşımı da artacaktır. Bazı köpekler için özellikle dönem dönem tüy kısaltma işleminin de yapılması gerektiğini hatırlatalım.

Peki var olan tüyler için ne yapmalıyız? Var olan tüyler için belli bir temizlik rutini oluşturmanızı tavsiye ederiz. Böylece temizlik yaparken daha az yorulursunuz. Temizlik sırasında da koltuk, halı ve örtüleri ayrı ayrı temizlemenizi tavsiye ederiz.

2. Kedi Kumu Temizliği Nasıl Yapılmalıdır ?

  • Öncelikle kedi kumu kabını asla ama asla eldiven ve maske olmadan temizlemeyin !
  • Kumu boşalttıktan sonra kabı yıkarken dezenfektan kullanımına dikkat edin. Ancak kokulu deterjan veya dezenfektanları tercih etmeyin. Kediniz bundan rahatsız olabilir. Aynı zamanda kedi kumunu da günlük şekilde değiştirmenizi tavsiye ederiz.

3. Evcil Hayvanların Yataklarına Dikkat Edin !

Evcil hayvanların yatağında gözle görülemeyen birçok hastalık sebebi olabilir! Bu yüzden evcil hayvanlarınızın yataklarını düzenli olarak temizlemenizi tavsiye ederiz.

4. Mama ve Su Kapları Tehlike Saçıyor Olabilir!

Aynı tabak ve bardağı defalarca yıkamadan kullanmıyorsak onlar neden kullansın? Lütfen mamayı ve suyu yenilediğinizde kabı kendi tabağınızmış gibi iyice temizleyin.

Dekorasyon, Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir