Evde Spor Yapmanın Tam Zamanı

Evde spor zamanı daha çok sabahları olarak, uzmanlar tarafından onaylanmıştır. Fakat herkesin vücut yapısı farklı olduğu için bazı kişiler için akşam saatleri de uygunluk göstermektedir. Kendi biyolojik ve fizyolojik yapısını bilen insanlar belirli periyodikler ile evde spor zamanlarını daha düzenli hale getirmeleri mümkün olabilir. Hiçbir spor malzemesi ve aleti kullanmadan sadece kendi vücudunuza göre planlayacağınız birbirinden özel spor hareketleri ile fit ve formda kalmak mümkün olmaktadır.

En Etkili Spor Vakti Ne Zaman?

Sabah hafif hareketler ile yapılan spor her zaman kişileri daha dinç güne başlamasında yardımcı olabilir. Kendi fizyolojik yapınızı sabah saatlerine göre ayarlayarak belirli bir düzene oturması zaman alabilir. Fakat hem zaman açısından hem de güne daha iyi başlamanız açısından sabah saatlerinde spor etkili bir hayat yaşamanıza etkili olur. Evde spor zamanı belirleyerek sabahları zinde uyanabilirsiniz.

Evde Spor Zamanı : Akşam Yapılan Egzersizler

Evde spor zamanı en iyi akşam olur.Ağır bir iş hayatınız var ise akşam eve geldiğinizde yoga, meditasyon ve pilates hareketleri ile rahatlamanıza yardımcı olabilecek en ideal spor zamanlarından biri olmaktadır. Özellikle uzun yıllardır adını duyup da merak ettiğimiz yoga insanın hem ruhuna hem de bedenine son derece etkili gelecek spor aktivitelerinden biridir. Vücudunuzu daha etkili şekilde odaklayarak hareket ettirmenizde yardımcı olabilir. Bunun yanında anne adaylarının ve hamile bireylerin de en çok tercih ettiği spor türlerinden biri olmaktadır. Hafif hareketler ile akşam saatlerinde yapılan sporlar vücudu dinlendirir.

Evde Spor Zamanı : Pilates

Evde spor zamanın en iyi değerlenme sporu pilatestir..Ev ortamında pilates aletleri kendinizi daha mutlu ederek son derece fit görünüme kavuşturmanız mümkün olmaktadır. Uzun yıllardır pilates özellikle kadınların en çok tercih ettiği spor türlerinden biri olmaktadır. Düzenli bir şekilde yapıldığında vücudu daha sıkı ve olduğundan daha ince bir forma sokması mümkün olmaktadır. Özellikle bölgesel bir çalışma ile kilonuza takılmadan fazla kilolu olup, daha az kilolu görümünüze de yardımcı olabilir. Pilates spor zamanlarınızı kendi hayat şartlarınıza göre şekillendirmek ev ortamında daha kolay gerçekleşir. Pilates aletsiz ve aletli olarak ikiye ayrılır. Kendi tercihlerinize göre internet üzerinden videolarla ile evde spor programları yapabilirsiniz.

Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir