Güzellik Merkezi Etkili Cilt Bakımı Evde

Evde profesyonel yöntemlerle kendi cilt bakımınızı kendiniz kolayca yapabilirsiniz.  Cilt bakımı evde yapıldığı zaman daha sağlıklı sonuçlarla karşılaşmak da muhtemeldir.

cilt bakımı evde yapmak çok kolay. Cildinizi temizledikten sonra nemlendirmeyi unutmayın

Cilt Temizliğinizi Kendiniz Yapın

Cildinizde kalan makyaj kalıntıları temizlenmediği zaman kire dönüşüp gözenekleri tıkayabilir. Bunun için evde kendiniz hep ve tonik yardımı ile cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz. Sadece yüzünüzü yıkayarak cildinizi temizleyemezsiniz. Yıkama jellerini kullanmanız cilt için daha faydalıdır. Cilt bakımı evden yapabilmeniz için cilt tipine uygun yüz temizleme jeli seçmelisiniz.

peeling ile evde cilt bakımı yapmak çok kolay.

Kendi Peelinginizi Kendiniz Uygulayabilirsiniz

Ölü cilt hücrelerinden yüzünüzü temizlemek ve yağlı ciltler için cildi derinlemesine temizlemek için peelinge ihtiyaç duyulur. Basit peeling yöntemlerini deneyerek cildinizi tüm sorunlardan sağlıklı bir şekilde arındırabilirsiniz. Ancak peeling uygularken cildiniz makyajsız olmasına özen gösterin . Güzellik merkezine gitmeden cilt bakımını evde yapabilmek için peeling uygulaması önem taşır. Peeling uygulamasından sonra kesinlikle yüzünüzü soğuk su ile yıkamanız gerekir.

Cilt bakımı evde buhar banyosu ile tamamlayabilirsiniz.

Cilt Bakımı Evde Buhar Maskesi

Cilt bakımı evde yapıldığı zaman daha sağlıklı sonuçlarla karşılaşılabilir. Buhar vücut için rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Spa’ya gitmeye gerek kalmadan cildinizi evde kendiniz buhar banyosu ile dinlenebilir ve zararlı toksinleri vücudunuzdan atabilirsiniz. Sadece bir nemli bezi sıcak suda durdurup yüzünüzü silmeniz yeterli olacaktır.  Bu şekilde cildiniz tüm kötü toksinleri üzerinden atacaktır.

Cilt bakımı evde uygulanmak için maskeleri tercih etmelisiniz.

Cilt Bakımı Evde Uygulamak İçin Maskeleri Unutmayın

Cildinizde yer alan sivilce, siyah nokta, gözenekleri vs. daha birçok sorun için en iyi çözüm maske uygulanmasıdır. Güzellik merkezine gitmeye gerek kalmadan evde kendi maddenizi kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için hazır maske de alıp uygulayabilirsiniz. Ya da kendi maskenizi kendiniz yapabilirsiniz. Özellikle nemlendirici bileşenlere sahip olan bir maske seçerseniz cildinize daha iyi gelir. Sitrik ve glikolik  asit bileşenleri olan maskeler tercih ederseniz sizin için daha iyi olur. Cilt bakımı için kolay uygulamalı yoğurt ve limon maskesini denebilirsiniz. İki yemek kaşığı yoğurta yarım limon sıkın ve yüzünüzde 30 dakika bekletin.

 uygulanmasında dudaklara öncelik verilmeli

Cilt Bakımı Evde Uygulayacaklar Dudak ve Gözleri Unutmayın !

En çok ihmal edilen yerlerden biri göz ve dudaklardır.  Yüz rutini için bu alanlar önem taşır. Yapacağız bir göz maskesi ile göz çevrenizdeki tüm sorunlardan kurtulabilirsiniz. Bir dilim salatalık ile hem dudak hem de göz çevrenizi rahatlatmak sizin elinizde.  Cilt bakımını evde yapacaklar için kahve ve şeker karışımını dudaklara uygulamak pürüzsüz, şeker rengi dudaklara sahip olmanızı sağlar.

Nemlendirici Masajı Deneyebilirsiniz

cilt bakımını evde yaparken cildinize masaj yapmayı unutmayın.
evde yüz masajı

Nemlendirici Masajı Deneyebilirsiniz

Cilt bakımı evde yapıldığı zaman bunun için basit yöntemler devreye girer. Bunlardan biri de nemlendirici masajdır. Cildinize uygun bir nemlendirici ürün ile cilt masajı yapabilirsiniz. Bu masaj yüzünüze çok iyi gelecektir.

Sağlık, Yaşam

12 thoughts on “Güzellik Merkezi Etkili Cilt Bakımı Evde

  1. Detaylı bilgi verebilir misiniz ? Maske tarifi veya peeling tarifi verir misiniz? Güzellik salonuna gidemiyoruz evde daha iyi ne yapabilirim

  2. göz altı ve dudak kısmı çok ilgimi çekti genelde yüze sadece değiniyorlar kabaca. Çok başarılır lütfen devamı gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir