Kusursuz Maskara Uygulaması İçin 5 Farklı Öneri

Göz makyajının vazgeçilmezi olan maskaraları daha etkili kullanmak ister misiniz ? Cevabınız evet ise işte sizin için hazırladığımız kusursuz maskara uygulaması için 5 öneri !

1. Maskarayı Uygularken Zikzaklar Çiz !

Kirpiklerinizin birbirine yapışmamasını ve daha hacimli durmasını istiyorsanız maskarayı uygularken zikzak çizerek uygulamanız gerekir ! Makyaj uzmanlarının en önemli maskara uygulama önerilerinden biri budur !

2. Kirpik Diplerindeki Kusur Aslında Kusursuz Makyaj İçin Gerekli !

Maskara uygulaması esnasında bazen kirpik diplerine bulaşan maskaraları silmek istiyoruz. Ancak kirpik diplerine bulaşan maskarayı silmek zorunda değiliz ! Bu sayede daha doğal bir eyeliner görünümü sağlayabiliriz. Deneyin ve farkı görün !

3. Kat Kat Maskara Uygularken Katlar Arasında Bir Süre Bekle !

Eğer maskarayı birkaç kat halinde uygulamayı seviyorsanız, sürdüğünüz her kattan sonra bir süre beklemelisiniz. Bu sayede daha daha doğal ve daha hacimli kirpiklere sahip olabilirsiniz !

4. Kusursuz Bir Maskara Uygulaması İçin Fırçayı Farklı Açılarda Tut !

Maskara fırçasını hemen hemen hepimiz sadece yatay kullanıyoruz. Ancak maskarayı dik tutarak daha diplere ulaşan bir maskara uygulaması yapabilirsiniz !

5. Yapışan Kirpiklere Son !

Kirpiklerinizin birbirine yapışmasını önlemek için maskara uygulamasının ardından temiz bir fırça yardımıyla kirpiklerinizi tarayabilirsiniz. Bu sayede kirpikleriniz güzelce ayrılacaktır ve yapışma durumu ortadan kalkacaktır.

Önerdiğimiz bu 5 yöntemi uygulayarak kusursuz bir göz makyajı yapabilirsin ! Yorumlarda fikirlerini bizimle paylaşmayı ve bildiğin diğer tavsiyeleri yazmayı unutma !

Kozmetik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir