Peruk Nasıl Takılır ?

Günlük hayatta insanlar çeşitli sebeplerle perukları kullanabilirler. Doğru şekilde takılmış bir peruk, kişinin gerçek saçlardan farksız duracaktır. Peki bir peruğu doğru şekilde takabilmenin yolu nedir? İşte cevabı.

1. Her Şeyden Önce Doğru Bir Peruk Seçimi Yapın.

Peruğunuzu seçerken ten renginize ve yüz hatlarınıza dikkat etmelisiniz. Yanlış bir peruğun seçilmesiyle doğru bir duruş sağlamanız neredeyse imkansızdır. Piyasada çeşit çeşit peruklar vardır ve doğru peruğu seçmek en büyük adımdır.

2. Saçlarınızı Toplayın

Peruğu takmadan önce özellikle saçlarınız uzunsa saçlarınızı toplamalısınız. Kısa ise de toparlamanız gerekmektedir. Bu sayede saçlarınız daha toplu hale gelir ve peruğu tatktığınızda daha kusursuz bir görünüm yakalanır.

3. Peruğunuzu Takmaya Doğru Yerden Başlayın

Saçlarınıza peruğunuzu yerleştirmeye alın bölgenizden başlayın. Buradan başlamak peruğun daha kusursuz durmasını sağlayacaktır.

4. Peruk Üzerinden Çıkan Bebek Saçlara Dikkat

Son olarak peruğun üzerinden çıkabilen bebek saçlara dikkat edin. Bebek saçlarla kusursuz görüntünüz bir anda sahteleşebilir. Bebek saçlara veya elektiriklenen saçlara dikkat ederseniz sahte bir görüntüden kurtulabilirsiniz.

5. Son Olarak Size Popüler Birkaç Peruktan Bahsedelim

Her şeyin modası olur da perukların modası olmaz mı? Elbette var. Bu yıl özellikle renkli ve uzun peruklar moda. Özellikle Asya ülkelerinin sosyal medyadaki paylaşımlarıyla moda olan bu peruklara bayılacaksınız. Sadece uzun peruklara da odaklanmayın. Dilerseniz kısa ve farklı perukları da deneyebilirsiniz. Seçim sizin !

Kozmetik, Moda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir