Squat Nedir? Nasıl Yapılır?

Squat nedir ? Squat, bir kardio hareketi sayılır. Son yıllarda çok fazla dillendirilmiş ve popüler olmuş bir harekettir. Özellikle bacaların çalışmasını ve onları aktif hale getirmesinde yardımcı olabilecek önemli hareketlerden birisidir. Düzenli yapıldığında kalça ve bacakları daha sıkılaştırmasına da yardımcı olmaktadır. Özellikle kadınların çoğu spor zamanlarında bu hareketi yaptığı görülmektedir. Squat listesi hazırlanarak günlük olarak bu hareket yapılmaktadır. Yağ yakımı anlamında çok etkili bacak hareketleri arasında yerini alır. Vücudun fizyolojik yapısıyla alakalı bir hareket olup, üst bacak ve kalçanın bir bütün halinde çalışmasına yardımcı olacak cinsten hareketlerden sayılır. Örneğin düzenli yürüyüş veya düzenli spor yapanlara bu hareket her gün yapılması önerilir. Yürüyüş yapıldıktan sonra belirli setler halinde yapılan squatlar daha hızlı kilo vermenize ve yağ yakmanızı sağlar.

Doğru Squat Nasıl Yapılır?

Squat nedir sorusundan sonra Squat nasıl yapılmalıdır gelir. Doğru şekilde Squat yapmak çok önemlidir. Kas güçlendirmek açısından ve kalçaların daha şekilli olması için doğru bir pozisyonu yakalamamız şarttır. Bacaklarınızı omuz hizasında açıp eğildiğinizde ayaklarınızı geçmeyecek şekilde yaparsanız daha hızlı bir sonuç alırsınız. Aksi takdirde yanlış bir pozisyon yapılırsa hem vücudunuz gelişmez hem de kaslarınız farklı yönlere kayması söz konusu olabilir. Yanlış hareket her daim zaman kaybı olmaktadır. İyi okumalı ve iyi gözlem yaparak, nefeslerinizi de kontrol ettiğiniz de Squat hareketlerini başarılı şekilde yerine getirmiş olacaksınız.

Squatın Faydaları Nelerdir?

Squat hareketi, her antrenmanda olması gereken veya yürüyüş sonrası yapılması desteklenen kardio hareketlerinin başında gelir. Çünkü üst ve arka bacakları güçlendirmekle beraber, güç açısından kaslara önemli bir destek verdiği araştırılmış ve gözlenmiştir. Kendi vücudunuza belirli setler halinde Squat hareketleri ile daha güçlü hale getirebilirsiniz. Bu yöntem ve hareket sayesinde iç ve arka bacalarınız daha güçlü hale gelecektir.

Squat Nedir ?Squat Hareketi Zayıflatır Mı?

Düzenli bir beslenme olmadığı takdirde hiçbir hareket vücut yapınıza destek vermez. Tabiki kas oranınız güçlenir ama içinizde bir yerler de olumsuz değişimler yaşanır. Öncelikle beslenme çok önemlidir. Squat hareketine gelecek olursak, düzenli ve setler halinde günlük yapıldığında zayıflama mümkün olmaktadır. Squat nedir sorunun cevabı Squat zayıflama hareketi değildir.

Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir