Saç Maskesi Tarifleri Yazın Yıpranan Saçlar İçin

En sevdiğimiz mevsimlerden biri olan “yaz”ama sen hala saç bakım rutinini belirleyemediğin mi? Özellikle yaz aylarında güneş, havuz ve denizin olumsuz etkileri birleşiyor, saçlarınızdaki nemin tükenmesine ve  bu da saçın kuruyup yıpranmasına neden oluyor. Tam bu noktada saç bakım ürünleri devreye giriyor. Öncelikle yazın saçlarınız, her zaman olduğundan daha da yıpranmış halde olur . Bunun için gereken tüm önlemleri almalı, saçlarınıza en iyi  bakımları saç maskesi, serum, krem, ve bakım yağları yaparak en güzel ve en sağlıklı  halinde kalmasını sağlamasınız. Bunun en etkili çözümü ise bizde! Tüm sitelere bakıp vakit kaybetmenize gerek yok, gereken  tüm bilgileri ve ihtiyacınız olan tüm ürünleri bu sitede bulabilirsiniz!

Saçlarımızı Nasıl Koruyabiliriz ?


Saç kırılgan ve hassas bir yapıda olduğu için kolayca zarar görebilir ve ciddi bir şekilde yıpranabilir. Sık sık boyamak, kalitesiz ürünler ile bakım yapmak ve sık kullanılan saç şekillendiricileri saçınıza çok fazla zarar verebilir. Yıpranan saçlarınız için ise kaliteli ve doğal bir çok ürün bulunmakta. Örneğin saç maskesi bunlardan en etkili olanıdır.

Saçlarınızı korumanın yolları ;

 1. Saçlarınızı güneşe çok fazla maruz bırakmayın !
  Güneş ışınları saçlarınızı matlaştırır çokça zarar verir. Bu sebeple çok fazla güneşte kalmamaya dikkat edin.
 2. Saçlarınızı kuruyken taramayın!
  Saçları kuru bir haldeyken taramak onları kırar ve yıpratır. Yarı ıslak bir halde taramak saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlar.
 3. Yanlış şampuan ve bakım ürünlerini kullanmayın!
  Saç tipinize uygun şampuan seçmeli ve saçınızın türüne göre bakım ürünü kullanmalısınız. Bakım ürünleri ne kadar iyi ve kaliteli olursa olsun saçınıza uygun değilse hiçbir işe yaramaz ve saçınızı yıpratır.
 4. Saç maskelerini deneyin!
   Saç maskesi saçınızın gereksinim duyduğu tüm vitaminleri, nemi ve minareleri bulundurur ve yazın yıpranan saçınızı en iyi şekilde besleyerek onarır, saçınızı olabilecek en sağlıklı haline dönüştürür.

Peki Saç Maskesini Nasıl Kullanmalıyız ?

1.Her zaman yaptığınız banyo rutininizin sonrasında  saçlarınızın suyunu iyice sıkın ve  yarım ceviz büyüklüğünde avcunuza alacağınız saç maskenizi saç dipleriniz hariç tüm saçınıza güzelce yedirin.

2.Parmaklarınızla tüm maskeyi iyice yaydığınızdan emin olun.

3.Saç maskesini  5 dakika kadar bekletin.

4.Ekstra bir etki için sıcak suyla dinlendirdiğiniz bir havluyu maske yaptığınız saçınıza sarabilir ve 10 dakika daha bekleyebilirsiniz.

5.Saç maskesini beklettikten sonra ılık su ile güzelce  durulayın. Saçlarınızın anında değişimini saç maskesi sayesinde iyi bir şekilde fark edeceksiniz.

Kozmetik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir