Yeşilçam’ın Güzel Kadınları

Yeşilçam filmlerini ve o filmlerin nostaljik atmosferini sevmeyenimiz yoktur. İşte sizin için derlediğimiz Yeşilçam’ın güzel kadınları !

1. Yeşilçam’ın İkonik Kadını :Müjde Ar

Tabuları yıkan bir oyuncu olan Müjde Ar yıllarca oynadığı filmlerle kendinden söz ettirmiştir. Bu güzel oyuncu hala da sık sık gündemde yer almakta. 8 yaşından itibaren oyunculuğa gönül veren bu oyuncu, Yeşilçam filmlerinde yer alan en iyi oyunculardan.

2. Gülüşüyle Güldüren : Adile Naşit

Canlandırdığı anne karakterleri nedeniyle 1985 yılında Yılın Annesi dahi seçilen bu oyuncudan bahsetmeden olmazdı. Adile Naşit’i rahmetle ve sevgiyle anıyoruz !

3. Domates Güzeli : Ayşen Gruda

2019 yılında kaybettiğimiz çok değerli oyuncu Ayşen Gruda, birçok filmde yer aldı ve birçok emektar oyuncuyla rol arkadaşlığı yaptı. Tüm kalbimizle sevdiğimiz Ayşen Gruda’yı kaybetmenin acısını hala yaşıyoruz.

4. Yeşilçam’ın Kuralları Olan Kadını : Türkan Şoray

Türkan Şoray kurallarını hepiniz biliyorsunuzdur. Aldığı roller ve hayat verdiği karakterlerle gönlümüze adeta taht kurmuş durumda.

5. Yeşilçam’ın Sarışın Güzeli : Filiz Akın

Suna Akın ya da sahne adıyla Filiz Akın, Yeşilçam’daki klas kadın rolleri ile dikkat çekerek olduça çok beğenilen ismimiz ! Filiz Akın, beyaz perdenin Avrupai yüzü, kolejli kızı, sarışın yıldızı olarak da tanınırak ve dikkat çekerek oldukça başarılı işlere imza atmıştı.

6. Yeşilçam’ın Kötü Kraliçesi : Lale Belkıs

Yeşilçam’ın kötü kraliçesi olan ve her rolde hain planlar peşindeki karakterimiz Lale Belkıs, hem mükkemmel bir oyuncu hem de ilk milli mankenimiz ! Rollerine çok kızsak da kendisini çok seviyoruz!

7. Tüm Yeşilçam Kadınlarına Saygılarımızı Sunuyoruz

Zaman zaman kalbimize dokunan zaman zamansa ailemizden biri olan Yeşilçam kadınlarına saygılarımızı sunuyoruz !

Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir